U tijeku su prijave za Zagreb Advent Run 2022.


U tijeku su prijave za omiljenu najveseliju kostimiranu utrku koja je u prethodnim godinama okupila više od 11 000 sudionika i pomogla Zagrebu da se pozicionira na sportskoj i blagdanskoj turističkoj karti Europe! Zagreb Advent Run i ove godine ima veliki humanitarni karakter pa će ovogodišnja utrka biti posvećena neprofitnoj udruzi „Veliko srce malom srcu“ koja pomaže djeci s prirođenim srčanim greškama. Sedmo izdanje jedne od najdražih europskih utrka održat će se u nedjelju, 11. prosinca. Početak utrke je u 12 sati sa startom i ciljem ispred hotela Westin, a svi zainteresirani trkači i hodači mogu se prijaviti na službenoj stranici utrke www.zagrebadventrun.hr. Ovogodišnje izdanje tradicionalne utrke razveselit će sve trkače pripremljenim novostima, a ono što nije novost jest da utrka i u svom sedmom izdanju nosi humanitarni karakter. Središtem glavnog grada i ove će godine trčati tisuće stranih i domaćih profesionalnih trkača i rekreativaca s plemenitim ciljem; za pomoć humanitarnoj i neprofitnoj udruzi liječnika, zdravstvenog osoblja i roditelja djece s prirođenim srčanim greškama i drugim srčanim bolestima – „Veliko srce malom srcu“. „Naša Udruga godinama širi svijest o javnozdravstvenom problemu u Hrvatskoj i potrebama u liječenju djece sa srčanim greškama te pomaže medicinskom osoblju, roditeljima i djeci na tom putu. Srce nam je zaista puno i jako se veselimo partnerstvu sa Zagreb Advent Run utrkom. Vjerujemo kako ćemo uz podršku brojnih trkača i partnera utrke uspjeti značajno unaprijediti rad naše Udruge te razveseliti naše najhrabrije i najnevinije – djecu koja vode veliku borbu za život“, izjavila je Barbara Vidović Brzaj, dopredsjednica Udruge „Veliko srce malom srcu“, jedne od najstarijih udruga u Hrvatskoj. Organizatori utrke godinama uspješno primjenjuju moć zajedništva kao najučinkovitiju strategiju za vidljive dobrobiti društva, a jedan od ciljeva utrke je i promoviranje pozitivnih životnih navika te poticanje fizičke aktivnosti kojoj se mogu pridružiti doslovno svi, bez obzira na dob ili fizičku pripremljenost. „Ponosni smo i presretni što će ZAR i ove godine dati svoj doprinos predivnom blagdanskom raspoloženju u gradu te okupiti više tisuća ljudi iz cijelog svijeta. Naša utrka već tradicionalno slavi zajedništvo, kretanje i obitelj te ne odustajemo od promocije zdravijeg i kvalitetnijeg života uz humanitarni karakter koji je sastavni dio ZAR-a. U Hrvatskoj je trenutno više od 10 000 djece s raznim srčanim bolestima, a svake se godine rađa njih još najmanje 500. Jedino ihzajedničkim djelovanjem možemo razveseliti i učiniti im život lakšim, stoga sam uvjeren kako će ovogodišnje partnerstvo s Udrugom povezati mnoge ljude i stvoriti nova poznanstva te nas sve podsjetiti na jednu od najzdravijih ljudskih emocija – zahvalnost“, izjavio je Mario Petrović, predsjednik Uprave agencije Millenium promocija i jedan od organizatora utrke. Trkači, rekreativci i svi ljudi željni sjajne zabave i ove godine mogu izabrati između dvije duljine utrke – 5 ili 10 kilometara. Bez obzira za koju duljinu se odluče, neupitno će svatko dati svoj doprinos da čarobna zagrebačka idila na prigodan način uljepša blagdansko vrijeme. „Iskreno nisam iznenađen što se Zagreb Advent Run u vrlo kratkom roku pozicionirao kao jedna od najmasovnijih i zaista jedinstvenih europskih utrka jer smo od samih početaka vođeni plemenitim ciljevima. Kad tome dodate čarobne parkove, povijesne znamenitosti, božićne lampice i dekoracije, zelene oaze te posebnu energiju kojom Zagreb odiše u prosincu – jasno je zašto s lakoćom donosimo pravu čaroliju u metropolu. Posebno me veseli što su ove godine svoj dolazak najavili studenti i učenici srednjih škola iz raznih dijelova Hrvatske koji će trčati i hodati s predivnim ciljem u svojim srcima“, istaknuo je Sven Veronek, jedan od organizatora utrke te pozvao sve trkače, hodače, obitelji s djecom i kućnim ljubimcima da se već danas prijave na Zagreb Advent Run 2022.
Noviji Stariji

Obrazac za kontakt