UNICEF i Kaufland podržali inkluzivno obrazovanje u deset osnovnih škola u Sisačko- moslavačkoj županiji


Hrvatska Kostajnica, 2. lipnja 2023. - UNICEF i Kaufland podržali su inkluzivno obrazovanje djece s teškoćama u razvoju u deset osnovnih škola Sisačko-moslavačke županije. Škole su opremljene s ukupno 237 didaktičko-senzoričkih pomagala, za čije su svakodnevno korištenje u nastavi educirani učitelji i nastavnici. Jedna od škola je i Osnovna škola Davorina Trstenjaka u Velikoj Kostajnici koju su u četvrtak, 1. lipnja 2023., posjetili Regina M. Castillo, predstavnica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku i Patrick Rudat, predsjednik uprave Kauflanda Hrvatska. Kaufland je u prosincu 2022. UNICEF-u donirao 39.816 eura (300.000 kuna). Sredstva su prikupljana u sklopu humanitarne akcije „Igračke koje život znače“, prodajom drvenih igračaka Kauflandovih marki Kidland i Kuniboo kroz Kauflandovu maloprodajnu mrežu. UNICEF radi na podršci stručnom usavršavanju učitelja o važnosti inkluzivnog obrazovanja koje uvažava različitosti, a Kauflandova donacija pomogla je osigurati didaktičko-senzoričku opremu u deset škola u Sisačko-moslavačkoj županiji te povećati kapacitete učitelja u korištenju te opreme za postizanje boljih rezultata u procesu uključivanje djece s teškoćama u razvoju u nastavu. Donirana oprema pomaže djeci u učenju, dok je edukacija omogućila učiteljima i nastavnicima da bolje razumiju kako prilagodba u pristupu i senzorna integracija mogu pomoći djeci s teškoćama u razvoju, ali i ostalim učenicima u svakodnevnim situacijama u učionici. Kaufland i UNICEF već dugi niz godina zajedno ulažu u budućnost djece, suradnjom ostvarenom na projektima kao što su UNICEF-ova humanitarna utrka Mliječna staza te opremanju inkluzivnih kabineta na visokim učilištima diljem Hrvatske. „Kada govorimo o društvenoj odgovornosti, vidimo brigu o djeci kao jednu od naših glavnih zadaća. Stoga smo 2022. godine odlučili donirati gotovo 40.000 eura za osnovne škole u Sisačko-moslavačkoj županiji gdje su posljedice potresa iz 2020. nažalost još uvijek vidljive. Ovom posjetom školi u Hrvatskoj Kostajnici imamo priliku transparentno vidjeti konkretne rezultate donacije. Htio bih zahvaliti cijelom Unicef timu za još jednu odličnu suradnju.“, izjavio je Patrick Rudat, predsjednik uprave Kauflanda Hrvatska. “Djeca i mladi Sisačko-moslavačke županije protekle su tri godine proživjeli brojne stresne situacije i prošli velika iskušenja. Svaka im podrška puno znači, a mi smo spremni iskoristiti svaki poticaj kako bismo pridonijeli unaprjeđenju okolnosti u kojima naši učenici žive, uče i razvijaju se. Stoga smo izuzetno zahvalni UNICEF-u i Kauflandu na podršci koja nam otvara nove mogućnosti i znači poboljšanje inkluzije svih učenika naše škole.”, rekla je Medina Omerović Pužar, ravnateljica osnovne škole u Hrvatskoj Kostajnici. Učionica je najbolje moguće mjesto gdje se integracija može i treba dogoditi. Djeca čije se učionice nalaze u ugroženim područjima trebaju više podrške. “Rezultati dugogodišnje suradnje UNICEF-a i Kauflanda pokazuju kako UNICEF odgovara na aktualne potrebe djece, posebice one koja su u nepovoljnom položaju. Važno je stvoriti jednak pristup uslugama svugdje u Hrvatskoj, jer tako stvaramo uvjete u kojima sve djeca mogu napredovati i ostvariti svoje pune potencijale. UNICEF u posljednje tri godine pruža podršku djeci i obiteljima kroz različite programe i projekte diljem Sisačko-moslavačke županije. Podržavajući rad ljudi koji čine promjene u svojoj lokalnoj zajednici, UNICEF uz značajnu podršku Kauflanda, osigurava djeci i mladima pristup kvalitetnim društvenim, kulturnim i obrazovnim sadržajima, bez obzira na okolnosti u kojima se trenutno nalaze.” zaključila je Regina M. Castillo, predstavnica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.
Noviji Stariji

Obrazac za kontakt