Zvijezda donira 150 tisuća kuna Hrvatskoj udruzi za školovanje pasa vodiča i mobilitet


Uz pomoć vjernih kupaca, Zvijezda je Hrvatskoj udruzi za školovanje pasa vodiča i mobilitet donirala 150.000 kuna. Toliko je prikupljeno tijekom ožujka, u humanitarnoj akciji u kojoj je od svake kupljene boce suncokretovog ulja s limitiranom etiketom Zvijezda izdvojila po 50 lipa za Udrugu. Ukupan prikupljeni iznos Udruga će namijeniti za školovanje terapijskog psa. Donaciju je na obilježavanju Međunarodnog dana pasa vodiča Udruzi u ime Zvijezde uručio Gašpar Novak, direktor marketinga i razvoja u Zvijezdi. - Kontinuirano nastojimo zajednici vraćati dio onoga što nam daje, a posebno je lijep osjećaj kada u humanitarnoj akciji sudjeluju i naši vjerni potrošači. Prijateljstvo s Udrugom za školovanje pasa vodiča i mobilitet započeli smo početkom ove godine i ovo je tek prva od, nadam se, mnogo aktivnosti kojima ćemo pomoći radu Udruge. S nestrpljenjem iščekujemo upoznati sve pse i njihove nove korisnike kojima ćemo uljepšati svakodnevicu – na dodjeli je rekao Gašpar Novak. Udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet jedina je nevladina i neprofitna organizacija u Hrvatskoj koja je razvila rehabilitacijske programe za mobilnost slijepih i drugih osoba s invaliditetom te za djecu s teškoćama u razvoju, u koje su uključeni psi pomagači i terapijski psi. Zahvaljujući radu Udruge, brojne slijepe i visoko slabovidne osobe dobile su mogućnost samostalnog kretanja u kojem im pomažu njihovi najbolji, četveronožni prijatelji. - Zahvaljujući ovoj velikodušnoj donaciji koju su zajedničkim snagama prikupili Zvijezdini vjerni potrošači, financirat ćemo školovanje terapijskog psa. Prijateljstvo sa Zvijezdom nije nam pomoglo samo u radu naše udruge, već nas je povezalo i s Udrugom za sindrom Down, s kojom Zvijezda surađuje već dugi niz godina. Psi koji prođu naše školovanje od sada će imati priliku pomagati i osobama sa sindromom Down, što nas posebno veseli – rekla je Mira Katalenić, predsjednica Udruge. Ova donacija u isto je vrijeme i zahvala Zvijezdinim potrošačima za povjerenje koje ukazuju kompaniji, a dodijeljena je povodom obilježavanja Međunarodnog dana pasa vodiča. Taj dan u svijetu se obilježava posljednje srijede u travnju, a cilj mu je ukazati na važnost pasa vodiča i terapijskih pasa u životima slijepih i slabovidnih osoba. Obilježavanjem Međunarodnog dana pasa vodiča odaje se priznanje psima, volonterima, udrugama i organizacijama koje svojim nastojanjima i radom omogućuju da da svi potrebiti dobiju pomoć, kao i da se slijepe i slabovidne osobe uključe u zajednicu.
Noviji Stariji

Obrazac za kontakt